Jak nie zniknąć w tłumie poszukujących pracę?

Z końcem marca wiele osób poczuło na sobie pierwsze dotkliwe skutki pandemii. W branżach, których aktywność zamarła z powodu koronawirusa, rozpoczęły się pierwsze zwolnienia. Co zrobić, aby wyróżnić się wśród innych kandydatów? Znajdź swoją najsilniejszą broń!

Ekonomiści przewidują, że poziom bezrobocia w kolejnych miesiącach może sięgnąć nawet kilkunastu procent. W obliczu kryzysu, z jakim się zmagamy, oznacza to pożegnanie z rynkiem pracownika i rywalizację kandydatów o pracę. Przy tak dużej konkurencji nie ma miejsca na nieprzemyślane działania i nijakość. Przygotuj się do rekrutacji i nie pozwól, aby przypadek decydował o Twojej dalszej karierze.

Utrata pracy w obliczu kryzysu gospodarczo-społecznego to czarny scenariusz. Jeszcze kilka tygodni temu największym zmartwieniem pracodawców było zrekrutowanie pracownika, jego utrzymanie i głowienie się nad nowymi, oryginalnymi benefitami. Teraz sytuacja się zmieni i to pracownicy będą musieli wspiąć się na wyżyny profesjonalizmu i kreatywności, aby pokazać, że są wartościowi i warto ich zatrudnić.

 

Wyróżnij się

Mimo tego trudnego środowiska nie można się poddać. Oprócz porządnie zrobionego CV potrzebna jest przemyślana strategia działania. Jak pokazać siebie w dobrym świetle i sprawić by w gąszczu aplikacji, to właśnie Twoja była zwycięską?

Odpowiedź może okazać się całkiem prosta. To czego potrzebujesz to mądre wykorzystanie własnych zasobów.

infografika

Odkryj swój talent

Są ludzie, którzy mają w sobie duże pokłady poczucia własnej wartości i świetnie potrafią prezentować swoje umiejętności światu. Pozostałym potrzebne jest poznanie siebie – zrozumienie swojego sposobu działania i podejmowania decyzji oraz świadomość własnych możliwości.

Z pomocą w tym zadaniu może przyjść test Gallupa (Clifton Strengths®), badanie osobowości, które opisuje indywidualny układ 34 cech tzw. talentów, porządkując je od najsilniejszych do najsłabszych. Wykorzystując to narzędzie możemy zrozumieć co nas wyróżnia, co jest naszym naturalnym potencjałem i w jaki sposób osiągamy sukcesy. Dzięki takiej wiedzy o własnym sposobie myślenia i działania dużo łatwiej jest wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Znając swoje talenty i mając ich świadomość nie damy się zaskoczyć wnikliwym pytaniom rekruterów. W końcu Gallup uczy, jak swoje niedojrzałe talenty obrócić w silne strony.