OPTYMISTA – szklanka do połowy pełna

Osoby, z silnym talentem OPTYMISTY zarażają entuzjazmem. Są pełne nadziei i pozytywnych myśli, dzięki czemu potrafią wzbudzić ekscytację u innych. Oprócz humoru i dobrej energii, mają dar pobudzania zespołu do osiągania więcej i przywracania wiary w siebie. 

Spośród 34 talentów, które mierzy badanie talentów i mocnych stron Clifton Strengths® wyróżniamy dziewięć cech związanych z budowaniem relacji. Tej grupie talentów towarzyszy kolor niebieski. Kolejną cechą występujących w tej grupie, którą chcę przybliżyć na blogi jest OPTYMISTA (POSITIVITY). Jeśli interesują Cię inne talenty z tej domeny, wśród poprzednich wpisów znajdziesz już opisy pięciu innych: współzależność, elastyczność, rozwijanie innych, empatia i zgodność. 

CHARAKTERYSTYKA 

Osoby, które wykonają badanie Gallupa i w TOP 5 mocnych stron Clifton Strengths® będą mieli OPTYMISTĘ prawdopodobnie mają poczucie, że praca może być zabawna i bez względu na rodzaj niepowodzenia, nigdy nie wolno tracić poczucia humoru. 

To talent, który chętnie wchodzi w interakcje z innymi, aby podzielić się z nimi swoją pozytywną perspektywą. Szuka możliwości zachęcenia innych do działania oraz nie przegapi okazji do świętowania sukcesu innych! Pesymizm i negatywni ludzie drenują energię OPTYMISTY, więc tych sytuacji unika jak ognia.  

DOJRZAŁY TALENT 

Osoby z dojrzałym talentem OPTYMISTY mają w sobie umiejętność nastrajania ludzi do szukania rozwiązań, zamiast trwania w problemie. Dostrzegają momenty świetności u swoich pracowników, doceniając ich i dając im pozytywny feedback. Dużo uwagi poświęcają atmosferze – co znaczy, że dbają o pozytywne, przyjazne i kreatywne środowisko pracy. Jednocześnie znają swoich odbiorców i wyczuwają ich potrzeby, przez co dostosowują się do sytuacji.  

NIEDOJRZAŁY TALENT 

OPTYMISTA z natury dąży do pozytywnych odczuć i miłej atmosfery. Przez co managerowie z tym niedojrzałym talentem mogą przez brak kontroli nad nim stać się „fałszywym pochlebcą”, aby tylko zapewnić to dobre samopoczucie innym. To też sytuacja niebezpieczna, jeśli pracownicy mają potrzeby porozmawiania z managerem o problemach i trudnych emocjach, a mają poczucie, że nie ma na to przestrzeni. To może rodzić w nich frustracje.  

INSPIRACJA DLA CIEBIE 

Masz potrzebę doświadczania radości i dramatu życia. Potrafisz znaleźć tysiąc sposobów na uczynienie wszystkiego bardziej ekscytującym i barwnym. Niektórzy cynicy mogą odrzucać ten entuzjazm, ale dobrze wiesz, że to nie wpływa na Twoje samopoczucie. Z resztą, większość ludzi szuka Twojego towarzystwa, ponieważ zawsze znajdujesz sposób na podniesienie ich na duchu.  

Jak możesz wzmocnić swój talent Optymisty? Polecam Ci książki: 

 • „Bycie miłym to przekleństwo. Jak nauczyć się asertywności i z łatwością mówić nie” Marson Jacqui 
 • „Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka” Ratajczyk Katarzyna 
 • „Emocje. Krzyk do zrozumienia” Dziewiecki Marek 
Jak wzmacniać talent optymisty? Polecam ci książki.
Jak wzmacniać talent optymisty? Polecam ci książki.
Jak wzmacniać talent optymisty? Polecam ci książki.
PYTANIA DLA TALENTU OPTYMISTA: 
 • Jaka jest Twoja definicja sukcesu?
 • Jaką zorganizowałaś/eś najfajniejszą imprezę, żeby uczcić sukces?
 • Jak celebrujesz sukcesy swoich pracowników?
 • Kiedy Twój talent Optymisty pomógł przetrwać Twojemu zespołowi trudny czas?
 • W życiu miewasz porażki czy lekcje? Jak sobie radzisz w takich sytuacjach?
PYTANIA DLA MANAGERA Z TALENTEM OPTYMISTA:
 • Jak Twój talent Optymisty będzie wpływał na procesy rekrutacyjne w Twoim zespole? 
 • Jak ten talent buduje zaangażowanie pracowników? 
 • Jak Twój talent Optymisty będzie zarządzał wynikami? 
 • Jaki wpływ ma twój talent Optymisty na to jak rozwijasz ludzi? 

A Ty masz OPTYMISTĘ wśród swoich talentów? Chcesz porozmawiać jak ten talent działa w Twoim życiu?

A może nie robiłeś jeszcze badania mocnych stron?

Wykorzystuję pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?